fbpx
PL
You are here:Home»Discover Cyprus»Nature»Cycling»Główna trasa rowerowa 8: Larnaka – Kofinou – Dali
Główna trasa rowerowa 8: Larnaka – Kofinou – Dali
Główna trasa rowerowa 8: Larnaka – Kofinou – Dali

Trasa rozpoczyna się na rondzie portowym w Larnace, biegnie aleją Stratigos Timagia, mija światła przy straży pożarnej i jedzie prosto do następnych świateł, gdzie skręca w lewo, aby dojechać do świateł przy kościele Phaneromeni na drodze na lotnisko w Larnarce – Meneou. Tam skręca w prawo i jedzie na południe, mija rondo przy lotnisku i kieruje się na południowy zachód do Meneou.

Tuż przed miejscowością Kiti skręca w prawo w kierunku Mazotos, które znajduje się około 10 km dalej, za stacją paliw. Stacja benzynowa jest jednocześnie punktem początkowym trasy Mazotos – Vavatsinia – Kofinou. Z Mazotos trasa biegnie na zachód w kierunku Alaminos i dociera do Korfinou, gdzie spotyka się ze starą drogą Nikozja – Limassol. Skręca w prawo i na północ, w kierunku Nikozji, i od tego momentu staje się trudniejsza ze względu na 220-metrowe pionowe wzniesienie, które trwa 6 km. Następnie trasa prowadzi w dół przez wioski Pyrga, Mosfiloti, Alampra i Nisou.

Stan dróg: drogi utwardzone na całej długości.

Opis trasy: ta wycieczka prowadzi z Larnaki do Nisou przez wzgórza regionu Kakoradjia i jest trudna do przejechania. Trasa łączy się także z wieloma trasami alternatywnymi.

Aby pobrać trasę w formacie gpx, kliknij tutaj.

Dystans: 57.4km
Wysokość wzniesienia: 462m
Najwyższy punkt:  378m
Najniższy punkt:  2m
Pętla: NIE
Ukształtowanie terenu:  Mieszany
Nawierzchnia drogi:  Utwardzona

Odcinek Długość odcinka w km Całkowita odległość w km
Foinikoudes 0,0 0,0
Rondo na lotnisko w Larnace 5,5 5,5
Meneou 1,6 7,1
Kiti 2,2 9,3
Stacja paliw Mazotos 2,4 11,7
Mazotos 8,3 20,0
Alaminos 1,9 21,9
Kofinou 4,9 26,8
Pyrga 4,8 31,6
Mosfiloti 16,4 48,0
Alampra 4,8 52,8
Starożytny Idalion w Dali 4,6 57,4VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.