fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Przyroda»Miejsca Godne Uwagi»Environmental Information and Education Centre at Cape Gkreko - Centrum Informacji i Edukacji Przyrodniczej na przylądku Greko
Environmental Information and Education Centre at Cape Gkreko - Centrum Informacji i Edukacji Przyrodniczej na przylądku Greko
Environmental Information and Education Centre at Cape Gkreko - Centrum Informacji i Edukacji Przyrodniczej na przylądku Greko

Otwarte w 2017 roku, Centrum Informacji i Edukacji Przyrodniczej na przylądku Greko jest jednym z pierwszych budynków na wyspie zaprojektowanym z uwzględnieniem lokalnego otoczenia w celu zaprezentowania przyrodniczego bogactwa przylądka.

Centrum Przyrodnicze Przylądka Greko jest jednym z pierwszych budynków na wyspie zaprojektowanym z uwzględnieniem lokalnego otoczenia i zostało otwarte w 2015 roku w celu zaprezentowania naturalnego bogactwa Leśnego Parku Narodowego przylądka Greko, a także edukacji dotyczącej zagrożeń dla ekosystemu tego obszaru i działań na rzecz jego ochrony.

Ekologiczny budynek zawiera Centrum powitalne, sklep z pamiątkami, sale wystawowe
(z przewodnikami wizualnymi i dźwiękowymi informującymi o różnych ekosystemach strefy przybrzeżnej i morskiej), trzy akwaria (gdzie zwiedzający mogą z bliska oglądać ekosystemy morskie) oraz kawiarnię.

Położony na wschód od Agia Napa i na południowy wschód od Protaras, Leśny Park Narodowy i obszar chroniony Cape Greko jest obszarem oszałamiającego, dziewiczego, naturalnego piękna, który obejmuje 385 ha.

W parku znajduje się sieć ścieżek przyrodniczych i specjalistycznych ścieżek rowerowych, jest popularnym miejscem nurkowania i wycieczek łodzią. Bogaty w rdzenną florę i faunę oraz oferuje spektakularne widoki ze swoich wapiennych klifów morskich.

Region: Famagusta (Ammochostos)
Adres:  przylądek Greko
Kontakt: Tel.:  +357 23 814 412
Godziny pracy: poniedziałek-piątek: 10.00–15.00, sobota-niedziela: zamknięte.
Okres działania:  przez cały rok, zamknięte w święta państwowe.
Cena biletu: 2,00 Euro; dzieci 6-12 lat: 1,00 Euro; dzieci 0-6 lat: wstęp bezpłatny.
  Godziny otwarcia i zamknięcia oraz opłaty za wstęp mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Zaleca się sprawdzenie przed wizytą.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.