fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Szlaki Religijne»Nikozja (Lefkosia) – Klejnoty religijne 3
Nikozja (Lefkosia) – Klejnoty religijne 3
Nikozja (Lefkosia) – Klejnoty religijne 3
Szlak ten, trzeci w Nikozji, zaczyna się w Kato Deftera w grocie Panagia tis Chrysospiliotissa z freskami z XIV wieku, gdzie 15 sierpnia odbywa się wielki festiwal.

W Politiko zwiedzający zobaczą klasztor żeński Agios Irakleidios, który może opowiedzieć całą historię Kościoła prawosławnego. Kolejnym przystankiem na trasie jest znany klasztor Panagia tu Machaira. Zwiedzający mają okazję zobaczyć jeden z najważniejszych klasztorów na Cyprze – zbudowany w XII wieku z funduszy cesarzy bizantyjskich.

Fikardou można podziwiać architekturę ludową wioski, w całości uznanej przez UNESCO za zabytek.Palaichori trasa prowadzi od kościoła Panagia tis Chrysopantanassas, znajdującego się w centrum wioski, do Muzeum Sztuki Sakralnejpołożonego w jego pobliżu.

W Agrokipii, na ostatniej części szlaku, znajduje się kościół klasztoru Agios Panteleimonas Acheras z ciekawymi ikonami i rzeźbionym w drewnie ikonostasem, charakterystycznym dla sztuki kościelnej pod panowaniem tureckim.

Całkowita długość trasy: 73 km.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.