fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Tereny Wiejskie»Wioski»Wioska Vavla
Wioska Vavla
Wioska Vavla
Położona w regionie Larnaka maleńka górska wioska Vavla liczy mniej niż 100 mieszkańców i została uznana za Zabytkową Wioskę, dzięki domom z białego kamienia i tradycyjnym cechom. Wioska leży około 38 km na zachód od Larnaki, a dojechać do niej można trasami A2, A5 i F112.

Wioska była zamieszkana od czasów starożytnych i została oznaczona jako Vala lub Vaules na francuskiej mapie z 1367 roku oraz Vaula na innej z 1423 roku.

Obecnie jednym z głównych zajęć mieszkańców jest pszczelarstwo, a z nektaru tymianku i dzikich kwiatów rosnących w wiosce powstają znakomite miody. Wioska jest także częścią 7. szlaku winiarskiego na wyspie, który obejmuje obszar gór Larnaka – Nikozja.

Do ciekawych zabytków należy kościół Agios Georgios na północy wioski oraz kościół Archangelos Michail na południu. Klasztor Agios Minas znajduje się poza miejscowością, przy drodze do Kato Drys i jest interesującą budowlą z XV wieku, stanowiącą połączenie stylu bizantyjskiego i gotyckiego. Zakonnice w klasztorze, oprócz obowiązków religijnych, zajmują się malowaniem ikon i produkcją tradycyjnych cypryjskich słodyczy.
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.