fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Słońce i Morze»Plaże»Agia Thekla Beach - Blue Flag
Agia Thekla Beach - Blue Flag
Agia Thekla Beach - Blue Flag
Piękna, naturalna plaża.

Położona 6,5 km na zachód od centrum popularnego kurortu Agia Napa, 300-metrowa plaża Agia Thekla to piękny odcinek wybrzeża, który znajduje się na terenie SPA (specjalnego obszaru chronionego) sieci Natura 2000.

Jest to piaszczysta, naturalna plaża o kamienistym dnie pokrytym drobnym, złotym piaskiem, a jej krystalicznie czyste wody morskie są stosunkowo spokojne.

Na plaży znajdują się toalety, przebieralnie, leżaki, parasole i sprzęt do uprawiania sportów wodnych. W pobliżu jest sklep spożywczy, a w okolicy znajdziemy wiele restauracji i kiosków.

W okresie od kwietnia do października na plaży stacjonują ratownicy wyposażeni w sprzęt ratunkowy. Na plaży znajduje się specjalny wózek inwalidzki przy wieży ratowniczej, który umożliwia osobom niepełnosprawnym wejście do morza z pomocą ratowników.

Nazwa plaży pochodzi od imienia świętej Tekli, której poświęcona jest pobliska wykuta świątynia i nowy biały kościół. Ścieżka dla pieszych prowadzi z plaży do malowniczego portu rybackiego Potamos tou Liopetriou w jednym kierunku lub na plażę Vathia Gonia w drugim.

Można tu łatwo dojść pieszo, dojechać rowerem lub samochodem, a na miejscu jest parking.

Współrzędne GPS:  Lat (szer.):  34.979; Lon (dł.): 33.93452

         
The official portal of Cyprus tourism recommends to all our Indian tourists: use coupons and promo codes from The Hindu! for your online shopping. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love Перейдите на официальное зеркало Вавада и играйте без блокировок.