fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Słońce i Morze»Plaże»Plaża Lady's Mile
Plaża Lady's Mile
Plaża Lady's Mile
Nienaruszone, piękne wybrzeże.

Położony w Limassol 5-kilometrowy odcinek wybrzeża z zachwycającymi, dziewiczymi piaskami i płytkimi wodami, biegnący wzdłuż wschodniej strony Akrotiri.

Plaża szczyci się ciemnoszarym piaskiem oraz krystalicznie czystą i spokojną wodą morską, przy czym najpłytsze wody znajdują się na południowym krańcu plaży – tam ciemnoszary piasek zmienia kolor na złotobrązowy. Wzdłuż plaży można znaleźć muszelki.

Udogodnienia na plaży obejmują toalety, prysznice, przebieralnie, leżaki i parasole.

Od kwietnia do października na plaży stacjonują ratownicy wyposażeni w sprzęt ratunkowy.

Plaża wzięła swoją nazwę od klaczy gubernatora w czasach panowania brytyjskiego, który zwykł jeździć konno wzdłuż plaży. Obecnie okolica jest znana z restauracji serwujących świeże ryby i tradycyjną kuchnię cypryjską. Niektóre z nich oferują dodatkowe udogodnienia, w tym dmuchańce i gry dla dzieci.
Około 1,5 km od brzegu morza znajduje się Słone Jezioro Akrotiri, ważny teren podmokły w Europie, który przyciąga migrujące ptaki, w tym stada różowych flamingów i czapli w miesiącach zimowych. Dalej na południe od Lady's Mile znajduje się dziewicza plaża Button Beach, na której wyrosły niewielkie nadmorskie wydmy. W pobliżu znajduje się również interesujący klasztor św. Mikołaja od Kotów, zbudowany w 365 roku.

Dostęp do plaży jest łatwy pieszo, rowerem, autobusem lub samochodem, z możliwością zaparkowania samochodu.


Współrzędne GPS:          Lat (szer.): 34.620416; Lon (dł.): 33.004265
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.