fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Słońce i Morze»Plaże»Plaża Aoratoi – Błękitna Flaga
Plaża Aoratoi – Błękitna Flaga
Plaża Aoratoi – Błękitna Flaga
Naturalnie piękna plaża.

Położona w „kosmopolitycznej” okolicy Pyrgos w Limassol, Aoratoi jest, otoczoną prestiżowymi hotelami, plażą o naturalnym pięknie i niezwykłym nadmorskim charakterze,.

Wyjątkowe połączenie półokrągłych piaszczystych zatoczek i dużych płaskich skał biegnących równolegle do brzegu oraz duże, płytkie baseny sprawiają, że jest to idealne miejsce dla dzieci i niemowląt. Do głębszych wód można się dostać małym molo, które prowadzi nad skałami, a morze robi się tu niespokojne w godzinach popołudniowych. Bliskość skał od brzegu (10 m) sprawia, że jest to popularne miejsce wśród wędkarzy.

Nazwa pochodzi od greckiego słowa „niewidzialny”. Jest to cicha i spokojna okolica, w dużej mierze nietknięta, porośnięta przez drzewa akacjowe i eukaliptusowe, które latem dają cień. Wczesną jesienią na plaży kwitnie biały kwiat lilii piaskowej.

Udogodnienia na plaży obejmują toalety (tylko ekologiczne), prysznice i przebieralnie, leżaki, parasole i centrum sportów wodnych. Zaplecze gastronomiczne jest ograniczone i znajduje się dalej na zachód, bliżej głównej drogi. Z tego względu większość plażowiczów wybiera się tu na piknik.
W okresie od kwietnia do października na plaży stacjonują ratownicy wyposażeni w sprzęt ratunkowy. Plaża oferuje również dostęp dla osób niepełnosprawnych, w tym specjalny wózek inwalidzki znajdujący się przy wieży ratowników, który umożliwia osobom niepełnosprawnym wejście do morza z pomocą ratowników.

Dostęp do plaży jest łatwy pieszo, rowerem lub samochodem, a na miejscu dostępne są parkingi. Szlak o długości 14 km, który zaczyna się przy plaży, łączy wszystkie centralne plaże Limassol.


Współrzędne GPS:          Lat (szer.): 34.711583; Lon (dł.): 33.168325
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.