fbpx
PL
You are here:Home»Odkryj Cypr»Słońce i Morze»Plaże»Plaża Pissouri – Błękitna Flaga
Plaża Pissouri – Błękitna Flaga
Plaża Pissouri – Błękitna Flaga
Zachwycający naturalnym pięknem kurort w rejonie Limassol.

Położona 30 km na zachód od Limassol (w połowie drogi między Limassol a Pafos), zatoka Pissouri jest ośrodkiem turystycznym wioski Pissouri. Popularność tego wybrzeża wzrosła dzięki jego oszałamiającemu, naturalnemu pięknu oraz ośrodkom wypoczynkowym, które obecnie znajdują się na tym obszarze.

Plaża ma drobny, złoty piasek, różnokolorowe kamyczki, a jej czyste wody są stosunkowo spokojne. Jej otoczenie podkreślają spektakularne białe klify przylądka Aspro (z gr. biały) po obu stronach, dzięki czemu jest to jedno z najbardziej malowniczych wybrzeży na wyspie.

Na plaży znajdują się toalety, prysznice, leżaki, parasole, sprzęt do uprawiania sportów wodnych i boisko do siatkówki plażowej. Jest tu pięć publicznych ścieżek dla pieszych, z których dwie są dostępne dla osób niepełnosprawnych.

Zachodni kraniec zatoki prowadzi do wystającego z morza cypla Asprorotsos (z gr. biała skała). Na jego końcu znajdują się małe, piaszczyste zatoczki. Ze szczytu roztaczają się spektakularne widoki, można też zaobserwować dzikie ptaki, które odwiedzają te tereny, w tym sokoły. Plaża jest często miejscem lęgowym żółwi morskich.

W pobliżu znajduje się wiele restauracji, kawiarni, kiosków i sklepów. Sama wioska Pisuri jest również warta odwiedzenia i zachowuje swój uroczy, tradycyjny charakter.

Od kwietnia do października na plaży stacjonują ratownicy wyposażeni w sprzęt ratunkowy.

Można tu łatwo dotrzeć pieszo, rowerem, autobusem lub samochodem, a także skorzystać z parkingów.


Współrzędne GPS:          Lat (szer.): 34.64974; Lon (dł.): 32.72205
VisitCyprus has teamed up with Publico Descuentos to provide our Spanish travelers with the best deals and promotional codes. How to do witchcraft love spell. Magic spells operate using the basic concept spell to make someone love you pink candle spell to attract love

KMSPICO

Exploring system configuration tools? Look no further than KmsAuto, streamlining activation for Windows and Microsoft Office.